Loading…

Portugalia siguron kualifikimin, mposht bindshëm Uruguain

  • 28/11/2022 | 22:16

Portugalia siguron kualifikimin, mposht bindshëm Uruguain

Portugalia ka shënuar fitore ndaj Uruguait, me rezultat 2-0, në kuadër të rrethit të dytë të fazës së grupeve të Kampionatit Botëror.


Dy golat e fitores për portugezët i shënoi Bruno Fernandes, gjatë pjesës së dytë.

Portugalia pas kësaj fitore e siguroi kualikimin në fazën tjetër, teksa në ndeshjen e fundit do të përballet me Korenë e Jugut.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë