Loading…

Posti i kryeministrit e Specialja shtyen PDK’në ta votojë mocionin

  • 11/05/2017 | 21:03

Posti i kryeministrit e Specialja shtyen PDK’në ta votojë mocionin

Pakënaqësia e PDK-së filloi me rehatimin e Hashim Thaçit president.

Kjo, sipas Glauk Konjufcës të LVV-së u bë shkaktar i votimit të mocionit të mosbesimit.

Lakmia për pushtet bëri që ta tradhtojnë partnerin e koalicionit.

“Me këtë koalicion që në fillim u detyruan ta sakrifikojnë postin e kryeministrit me postin e presidentit për Hashim Thaçin”, ka thënë ai.

Konjufca, Gjykatën Speciale e sheh si shkaktar të dytë në interesin e PDK-së që të shkojë në zgjedhje të parakohshme.

“Po synojnë që Gjykatës Speciale t’i qasen me mburojën e pushtetit”, ka thënë Konjufca.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë