Loading…
Praktikoni këto 8 gjëra dhe do t’ju ndjek gjithnjë fati i mirë
  • 10/08/2018 | 16:24

Praktikoni këto 8 gjëra dhe do t’ju ndjek gjithnjë fati i mirë

Të gjithë mundoheni të këshilloheni për mirë në çdo fushë të jetës.


Sipas intv.al janë disa gjëra që duhet të bëni në jetën tuaj dhe fati i mirë do t’ju ndjekë. Mundohuni të realizoni disa prej tyre si:

1.       Në mëngjes lutuni Çdo mëngjes duhet të falenderoni zotin për ditën që po ju fal. Jini mirënjohës!

2.       2.Jini tolerant ndaj personave që ju mërzisin Zemërimi dhe xhelozia vijnë nga shpirti i humbur. Mos u ndikoni nga ata,sipas intv.al vazhdoni rrugën tuaj me mirësi.

3.       Mos u mburrni për arritjet tuaja Ai që është i suksesshëm nuk ka nevojë të mburret, por veprat e tij flasin më shumë, sesa fjalët boshe.

4.       Respektoni mikun Miku i mirë, është një ndër gjërat më të mira që keni në jetë. Respektojeni dhe do ndiheni mirë.

5.       Merruni me punët tuaja Nuk duhet të analizoni jetën e të tjerëve, pasi do bëheni të padobishëm.

6.       Respektoni moshën e 3-të Një shoqëri e mirë dhe e zhvilluar respekton moshën e 3-të. Nëse e bën këtë gjë, vetëm gjëra të mira do t’ju ndodhin.

7.       Respektoni mendimin e tjerëve Asnjëherë mos e ndërpritni tjetrin kur flet. Jepini të drejtën të shpreh mendimin e tij.

8.       Fëmijët janë e ardhmja Jepni dashuri fëmijëve dhe rritini në mënyrën më të mirë. Ata, sipas intv.al janë e ardhmja e vendit ku jetoni.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë