Loading…

Prej nesër fillon ngritja e temperaturave (Foto)

  • 01/03/2017 | 19:59

Prej nesër fillon ngritja e temperaturave (Foto)

Gjatë ditës së enjte në mëngjes do të mbajë mot i ftohtë, vende-vende me ngrica, e gjatë ditës mot me vransira dhe intervale më të gjata me diell.

Nga dita e premte dhe në fundjavë masa të ngrohta ajrore nga Mesdheu do të shtrihen mbi rajon, ku do të sjellin mot të butë me diell dhe vransira.

Temperaturat e ajrit do të mbesin mbi vlera mesatare për këtë periudhë kohore, me minimale që do të sillen nga -1C deri në +4C, e ato maksimale nga 12C deri në 16C.

Do të fryejë erë drejtimesh të ndryshme, mesatarisht e fuqishme 5-12m/s, e në fundjavë nga juglindja 3-6m/s.  Shtypja atmosferike deri nesër do të zbres nën vlera normale, e më pas do të shënojë rritje.

auto_moti_1488388500-39765901488389661

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë