Loading…

Premier League: Liverpool e Chelsea synojnë ta nisin me fitore

  • 06/08/2022 | 10:43

Premier League: Liverpool e Chelsea synojnë ta nisin me fitore

Premier Liga angleze i rikthehet sot aksionit me disa ndeshje tejet interesante, të vlefshme këto për xhiron e parë të sezonit të ri 2022/23.


Edicioni i ri i kampionatit anglez nisi mbrëmë, ku skuadra e Arsenalit shënoi fitore solide me rezultat 2:0 si mysafire e Crystal Palace.

Ndërkaq, programin e sotëm e hap ndeshja mes skuadrës që sapo ka hyrë në Premier Ligë, Fulham, dhe gjigantit anglez, Liverpool, përballje kjo që zhvillohet me fillim nga ora 13:30.

Ndeshje sot zhvillon edhe Tottenhami i Antonio Contes, i cili pret në shtëpi skuadrën e Southamptonit.

Programin e sotëm do ta mbyllë ndeshja mes Evertonit dhe Chelseat, ku ky i fundit do të synojë me çdo kusht fitoren që ta nisë në mënyrë të mbarë sezonin e ri. “Blutë” e Londrës kanë katër ndeshje pa fituar në “Goodison”.

Programin e plotë të Premier Ligës angleze e gjeni më poshtë:

13:30 Fulham – Liverpool

16:00 Bournemouth – Aston Villa

16:00 Leeds United – Wolverhampton

16:00 Newcastle United – Nottingham Forest

16:00 Tottenham Hotspur – Southampton

18:30 Everton – Chelsea

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë