Loading…

Premier League vazhdon sot me këto gjashtë ndeshje

  • 26/12/2021 | 11:04

Premier League vazhdon sot me këto gjashtë ndeshje

Kampionati më i fortë në botën e futbollit, Premier League vazhdon sot me gjashtë ndeshje të tjera.


Nga nëntë ndeshje sa ishin të planifikuara në orarin e Premier League për 26 dhjetorin, vetëm gjashtë vazhdojnë të jenë aktualisht me dritë jeshile.

Ndeshjet Liverpool – Leeds, Wolves – Watford dhe Burnley – Everton të gjitha janë shtyrë si pasojë e Covid-19

Sot do të luajnë kampionët në fuqi, Manchester City, kundër Leicester, nëse nuk ndryshon diçka deri në orën 16:00.

Po ashtu, Chelsea luan në udhëtim kundër Aston Villas, derisa Arsenal i shkon Norwichit në kërkim të tri pikëve të tjera.

Tottenham luan ndaj Crystal Palace, West Ham ndaj Southampton derisa Brightoni përballet në shtëpi me Brentfordin.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë