Loading…

Premierliga: Mendojmë se është sigurt për t’u rikthyer

  • 22/05/2020 | 23:34

Premierliga: Mendojmë se është sigurt për t’u rikthyer

Shefi ekzekutiv i Premierligës, Richards Masters, ka thënë se organizata “është e sigurt në rikthim” për të rinisur Ligën në qershor.


Premierliga është suspenduar që nga 13 marsi për shkak të pandemisë së koronavirusit, që ka marrë mijëra jetë nëpër botë.

12 qershori është duke u përmendur si data e mundshme për t’u rikthyer Premierliga në aksion dhe dalëngadalë duket edhe e realizueshme, nëse të hënën qeveria u jep leje klubeve të nisin stërvitjet normalisht në grupe.

“Ekziston një vrull. Ne kemi ndërmarrë hapin e parë:, tha Masters për BBC Sport.

“Ne nuk do të kishim hedhur hapin e parë për t’u rikthyer në stërvitje, nëse nuk do të ishim të bindur se kemi krijuar një mjedis shumë të sigurt për lojtarët tanë”.

“Kemi diskutuar vazhdimisht me doktorë të klubeve, kemi bërë gjithçka që është e mundur që rikthimi të jetë i sigurt. Tani mendojmë se është sigurt për t’u rikthyer”.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë