Loading…

Premierligë, top 10 golashënuesit, Ronaldo i pesti

  • 25/12/2021 | 12:00

Premierligë, top 10 golashënuesit, Ronaldo i pesti

Derisa Serie A dhe La Liga i kanë dhënë pak ditë pushim futbollistëve, në Angli pavarësisht festave të fundvitit, gjithçka do të vazhdojë në mënyrë normale.


Manchester City është lider dhe favorit për të fituar titullin, dhe si rival ka Chelsean dhe Liverpoolin.

Garë e ashpër po bëhet edhe për golashënuesin më të mirë të sezonit.

Mohamed Salah i Liverpoolit është bindshëm para të tjerëve me 15 finalizime, pesë më shumë se ndjekësi më i afërt, që është gjithashtu i Liverpoolit, Diogo Jota me 10.

Podiumin e plotëson Jamie Vardy i Leicester City me 9 gola, raporton Gazeta Express.

Cristiano Ronaldo renditet i pesti, që ndanë atë vend me gjashtë futbollistë, që gjithashtu kanë realizuar nga 7 gola.

Top 10 golashënuesit:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë