Loading…

Presidenti flet për deklaratat lidhur me shkarkimin e tij: U kam thënë se do të shkojnë para meje

  • 26/05/2020 | 12:50

Presidenti flet për deklaratat lidhur me shkarkimin e tij: U kam thënë se do të shkojnë para meje

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se e ka theksuar edhe më herët se Qeveria Kurti do të largohet para presidencës, shkruan Gazeta Metro.


Kështu tha ai në një konferencë për media para gazetarëve, pas vizitës në Odën Ekonomike të Kosovës.

“Ka ardh një yrysh për me e shkarku Presidentin, por i kam thënë se do të shkoj para Presidentit.”, ka thënë ai.

I pari i vendit, tutje ka thënë se Qeveria e drejtuar nga Albin Kurti kishte një qasje që po e dëmton ekonominë.

“Kosova gradualisht por sukesshëm po tejkalon këtë situatë emergjente. Është obligim për institucionet e vendit, të rikthehemi me përkushtim maksimal në jetën normale, por të ketë rimëkëmbje ekonomike. Do të punojmë të gjithë bashkërisht sepse është jetike të nxirret një pako e plotë dhe e qartë”, ka thënë Thaçi../gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë