Loading…

Presidenti i Brazilit infektohet me koronavirus

  • 07/07/2020 | 18:04

Presidenti i Brazilit infektohet me koronavirus

Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro ka rezultuar pozitiv me koronavirus pas testimit një ditë më pare pasi të njëjtit i ishin shfaqur simptomat, transmeton Gazeta Metro.


Bolsonaro, njihet si një nga kundërshtarët kryesorë të masave shtrënguese kundër koronavirusit, atij i ishte shfaqur temperaturë e lartë dhe për këtë arsye iu nënshtrua testimit.

Presidenti i Brazilit shpesh herë kishte vënë në dyshim rrezikshmërinë e virusit duke e quajtur atë një “grip të lehtë”.

Ai gjithashtu iu bëri thirrje autoriteteve lokale që të hiqnin masat shtrënguese për të rivënë ekonominë në punë.

Ky ishte testimi i katërt që iu bë presidentit brazilian Bolsonaro./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë