Loading…
Presidenti i Iranit vazhdon ëndërrat: Do të dalim fitimtarë përballë Amerikës
  • 11/02/2019 | 23:10

Presidenti i Iranit vazhdon ëndërrat: Do të dalim fitimtarë përballë Amerikës

Deklarata nxitëse dhe provokuese në drejtim të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) ka lëshuar përsëri Presidenti i Iranit, Hassan Rouhani duke thënë se shteti i tij do të dal fitimtarë përballë SHBA’së, transmeton Gazeta Metro.


Ruhan duke ju drejtuar turmës e cila po festonte  40 vjetorin e Revolucionit Islamik, është zotëruar se do ta rrisë  kapacitetet balistike dhe ushtarake të vendit të tij për të sfiduar presionin dhe sanksionet e SHBA’së.

“Sot ne jemi cak i një lufte psikologjike dhe ekonomike. Armiqtë që synojnë të na zvogëlojnë, ne duhet që hesapet t’i qartësojmë me secilin”, ka thënë Rouhani.

“Duke ndihmuar njëri-tjetrin ne do të dalim fitimtarë përballë Amerikës”, shkruan CNN./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë