Loading…

Presidenti i Shqipërisë të hënën vije në Kosovë, takohet me Konjufcën

  • 12/08/2022 | 15:01

Presidenti i Shqipërisë të hënën vije në Kosovë, takohet me Konjufcën

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, do të takohet me presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj.


Kështu u bë e ditur nga Kuvendi përmes një komunikate për media, ku u shtua se takimi do të zhvillohet ditën e hënë duke filluar nga ora 12:15.

“Të hënën, 15 gusht 2022, Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, pret në takim presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj”, thuhet përveç tjerash në komunikatë.

Duhet shtuar se që nga zgjedhja e tij si president që u bë pak kohë më parë, kjo është vizita e parë e Begajt në Kosovë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë