Loading…

Presidenti Pohar: Samiti i Brdo-Brijunit ndër më të rëndësishmit në 11 vitet e fundit, gëzohem që Osmani do të marrë pjesë në të

  • 12/05/2021 | 16:39

Presidenti Pohar: Samiti i Brdo-Brijunit ndër më të rëndësishmit në 11 vitet e fundit, gëzohem që Osmani do të marrë pjesë në të

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pohar nesër do të qëndroj për vizitë zyrtare në Kosovë, shkruan Gazeta Metro.


Ardhjen e presidentit slloven e ka konfirmuar Bekim Kupina, këshilltari i Presidentes Vjosa Osmani. Pohar do ta takoj presidenten Osmani.

Pahor për takimin e tij në Kosovë ka thënë se është i lumtur që sivjet Samiti i Brdo-Brijunit është ndër më të rëndësishmit në 11 vitet e fundit, dhe që gëzohet që Vjosa Osmani do të marrë pjesë në të.

“Me presidenten e Kosovës dëshiroj të këshillohem para samitit të udhëheqësve në Brdo–Brijuni Process, në Brdo, më 17. 5. 2021. Më gëzon fakti se kryetarja Osmani veç e ka konfirmuar pjesëmarrjen e saj. Ky do të jetë një takim i rëndësishëm, njëri nga më të rëndësishmit në historinë njëmbëdhjetëvjeçare të nismës Brdo–Brijuni”, tha Presidenti slloven të mërkurën për Reporteri.net./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë