Loading…

Presidenti pret respektimin e rezolutës për rrëzimin e murit

  • 31/01/2017 | 11:01

Presidenti pret respektimin e rezolutës për rrëzimin e murit

E ka thënë edhe më herët se çështja e murit në veri të Mitrovicës nuk do të diskutohet në Bruksel në takimin me Serbinë. E këtë presidenti i vendit Hashim Thaçi e përsëriti edhe sot, një ditë para se të zhvillohen këto bisedime.


Kjo sipas Thaçit është çështje e brendshme dhe nuk do të diskutohet me autoritetet e Beogradit.

Sot është edhe dita e fundit e afati të rezolutës së nxjerrë në Kuvendin e Kosovës për rrëzimin e murit. Për këtë, Thaçi tha se si shtet janë shumë të vetëdijshëm, se sot është dita e fundit e atij afati, e cila duhet të respektohet me përpikëri . /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë