Loading…

Presidenti Thaçi i gëzohet suksesit të Dua Lipas në Grammy

  • 11/02/2019 | 18:25

Presidenti Thaçi i gëzohet suksesit të Dua Lipas në Grammy

Edhe Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka uruar Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipën pas suksesit të arritur në edicionin e 61-të të “Grammy Aëards”,

Lipa u shpall artistja e re më e mirë, si dhe e fitoi çmimin për këngën më të mirë të zhanrit “dance”, falë bashkëpunimit me Mark Ronson dhe Diplo, “Electricity”.

“Urime të sinqerta për Dua Lipën për dy çmimet e saj në Grammy. Derisa po e festojmë 11 vjetorin e Pavarësisë dhe 20 vjetorin e çlirimit, Dua na bëri neve të gjithëve – dhe gjithë botën – që t’i gëzohemi forcës, talentit dhe rimëkëmbjes së femrave të Kosovës”, ka shkruar presidenti në Twitter./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë