Loading…

Presidenti Thaçi kujton Ibrahim Rugovën në 14 vjetorin e vdekjes së tij

  • 21/01/2020 | 10:33

Presidenti Thaçi kujton Ibrahim Rugovën në 14 vjetorin e vdekjes së tij

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka përkujtuar ish presidentin Ibrahim Rugova në 14 vjetorin e vdekjes së tij, transmeton Gazeta Metro.


Përmes një shkrimi në Facebook, Thaçi ka nderuar kontributin e Presidentit Rugova të dhënë gjatë rrugëtimit të tij drejt lirisë dhe pavarësisë së vendit.

“Politika paqësore dhe miqësia me SHBA-në e Perëndimin janë vlera të përhershme të trashëgimisë së Presidentit Rugova”, ka shtuar tutje Thaçi.

E për këtë përvjetor edhe të tjera fytyra të skemës politike kanë përkujtuar presidentin historik, për të cilin thonë se tashmë nevojitet të mësohet nga urtësia e tij politike. /gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 28/02/2020 | 21:34
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë