Loading…

Presidenti Thaçi pas vdekjes së Avni Mulës: Lamtumirë nderi i kombit

  • 30/10/2020 | 10:14

Presidenti Thaçi pas vdekjes së Avni Mulës: Lamtumirë nderi i kombit

Presidenti Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllime pas vdekjes së artistit shqiptar, Avni Mulës.

Presidenti në Facebook ka shkruar se vdekja e kompozitorit të shquar shqiptar, Artistit të Popullit, Avni Mula, është humbje madhe e kulturës kombëtare, familjes dhe miqve të tij.

“Brenda një periudhe të gjatë jetësore, Avni Mula kontribuoi në shumë fusha të artit muzikor, duke lënë pas një trashëgimi të pasur dhe elitare. Lamtumirë maestro, lamtumirë Nderi i Kombit”, ka shkruar i pari i shtetit.

Më të fundit
...
  • 28/11/2020 | 16:59
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë