Loading…

Presidenti Trump tallet me Presidentin Macron

  • 18/10/2019 | 21:40

Presidenti Trump tallet me Presidentin Macron

Presidenti amerikan Donald Trump njihet si një person që nuk përton të tallet me liderë botërorë, e as me ata që i konsideron miq. Këtë herë ishte Presidenti francez Macron ‘viktima’ e tij, transmeton Gazeta Metro.


Gazetarja shfrytëzoi rastin ta pyet presidentin Trump si është e mundur që në SHBA përqindja e papunësisë është më e vogël, derisa në Francë më e lartë.

“Si është e mundur një gjë e tillë”, shtoi gazetarja franceze, derisa Trump pa u menduar dy herë me një dozë humori ia ktheu shkurt.

“Ndoshta në e kemi presidentin më të mirë sesa ju”, tha Trump duke u larguar me buzëqeshje në fytyrë. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë