Loading…

Presidenti ukrainas: Nuk kam kërkuas agjë nga Trump, nuk jam lypës

  • 03/12/2019 | 14:34

Presidenti ukrainas: Nuk kam kërkuas agjë nga Trump, nuk jam lypës

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy tha se ai kurrë nuk ka biseduar me presidentin amerikan Trump, për të marrë diçka në këmbim të diçkaje tjetër, transmeton Gazeta Metro.


Trump më vonë tha se Zelenskiy kishte thënë se Trump nuk ka bërë asgjë të keqe.
Zelenskiy tha: ”Unë kurrë nuk kam biseduar me presidentin amerikan nga pozicioni i quajtur quid pro quid. Kjo nuk është për mua. Nuk dua që ne të dukemi si lypës.”

Trump më vonë përmes një tëeet shkroi: ”Presidenti i Ukrainës sapo njoftoi përsëri që unë nuk kam bërë asgjë të keqe, në lidhje me Ukrainën dhe ndërveprimet apo thirrjet tona.”

Thirrja e Trump me 25 korrik me Zelenskiy është në qendër të sondës për hetime. Ai thuhet se i ka bërë presion Ukrainës për hetime ndaj demokratëve, duke ofruar ndihma për shtetin e Ukrainës./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë