Loading…

Presidentja e KE’së pritet në takim nga kryeministri Kurti

  • 29/09/2021 | 10:30

Presidentja e KE’së pritet në takim nga kryeministri Kurti

Pas takimit me presidenten Vjosa Osmani, udhëheqësja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen është pritur në takim nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.


Pas këtij takimi, dy udhëheqësit do vizitojnë një kopsht në Prishtinë, ku do të mbajnë konferencë të përbashkët për medie.

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen është duke qëndruar në një vizitë një ditore në Kosovë, në kuadër të turit të saj në Ballkanin Perëndimor.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë