Loading…

Presidentja e Komisionit Evropian sot në Kosovë, takohet me Osmanin e Kurtin

  • 27/10/2022 | 07:59

Presidentja e Komisionit Evropian sot në Kosovë, takohet me Osmanin e Kurtin

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, do të qëndrojë sot për vizitë zyrtare në Kosovë.


Vizita e saj realizohet në kuadër të turneut që presidentja e KE-së ka nisur në Ballkanin Perëndimor.

Ajo do të takohet me presidenten Vjosa Osmani, kryeministrin Albin Kurti, si dhe do të vizitojë një projekt të financuar nga BE-ja për efiçiencën e energjisë, së bashku me Kurtin dhe ministrat e Ekonomisë dhe Arsimit, Artane Rizvanoli e Arbërie Nagavci.

Von der Leyen dhe presidentja Osmani do të mbajnë konferencë për shtyp. pas përfundimit të takimi.

Agjenda:

Ora 9:00 – Arritja në Zyrën e Presidentit të Kosovës

Ora 9:20 – Fillimi i takimit mes presidentes von der Leyen dhe presidentes Osmani me delegacionet e tyre

Ora 10:05 – Konferencë për shtyp e presidentes Osmani dhe presidentes von der Layen

Ora 10:30 – Arritja në Zyrën e Kryeministrit të Kosovës

Ora 10:55 – Fillimi i takimit të presidentes von der Leyen me kryeministrin Kurti dhe delegacionet e tyre.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë