Loading…

Presidentja Osmani paralajmëron takime me këshilltarët e Scholz e Macron javën e ardhshme

  • 21/10/2022 | 14:40

Presidentja Osmani paralajmëron takime me këshilltarët e Scholz e Macron javën e ardhshme

Presidentja Vjosa Osmani ka paralajmëruar se do të ketë takime të reja me këshilltarët e presidentit francez Macron dhe kancelarit gjerman Scholz.


Këtë ajo e bëri të ditur derisa po fliste në një konferencë për media për iniciativën franko-gjermane për dialogun Kosovë-Serbi.

“Sa i përket iniciativës franko-gjermane, ka për qëllim intensifikimin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Do të ketë takime në javën e ardhshme ku ekipi i Macron e Shcholz do të sqarojnë në detaje”.

Megjithatë, ajo s’dha më shumë detaje për takimin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë