Loading…

Prestigjiozja ‘Ny Elite Magazine’ shkruan për suksesin e regjisores shqiptare

  • 03/05/2017 | 16:10

Prestigjiozja ‘Ny Elite Magazine’ shkruan për suksesin e regjisores shqiptare

Ny Elite Magazine shkruan se filmi i regjisores shqiptare deri më tashti është pranuar në tetë festivale, dhe prej tetë festivaleve është kthyer me shtatë çmime, duke përfshirë edhe çmimin filmi i mirë në Manhatan Fiulm Festival.


Elza Zagreda është skenariste dhe bashkëregjisore e filmit “Growing up Fat and Albanian”, i zhanrit komedi, film i cili ka filluar të shënojë sukseset e para në kinematografinë ndërkombëtare, duke u shpërblyer edhe me çmime të rëndësishme, përcjellë KultPlus.
Ny Elite Magazine shkruan se filmi i regjisores shqiptare deri më tashti është pranuar në tetë festivale, dhe prej tetë festivaleve është kthyer me shtatë çmime, duke përfshirë edhe çmimin filmi i mirë në Manhatan Fiulm Festival.

Filmi flet për një femër shqiptare, ku gjendet në mes dy botëve që ajo i dashuron, familjen e saj dhe lidhjen e saj me familjen e saj tradicionale shqiptare, dhe gjetjes së dashurisë së vërtetë. Në rolin kryesor luan vetë Elza Zagreda, kurse me role të tjera në këtë film luajnë edhe aktorët: Isabella Knight, Shpend Xani, Freia T. Titland, Alexandra Moruzzi, Toni Naumovsky, Lumi Subasic, Jody Lynn Smith, Jenn Ëehrung, Mimoza Ismailaj, Johnny Skreli, Bekim Qela, Brianna Femia, Stacey Maltin, Xhenet Cepani, etc. The main actors are: Elza Zagreda as ‘Elle,’ Alexandra Moruzzi as ‘Young Elle,’ Isabelle Knight as ‘Aunt Shirley’, Shpend Xani as ‘Rocky’.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë