Loading…

Pretendimet e Mimoza Kusarit për postin e kryeministrit

  • 10/11/2016 | 08:22

Pretendimet e Mimoza Kusarit për postin e kryeministrit

Mimoza Kusari-Lila ka zbuluar planet e saj politike për të ardhmen.

Kryetarja e Gjakovës ka thënë se në të ardhmen veten e sheh si kryeministre të Kosovës.

“Do të doja të isha kryeministre e ardhshme e Kosovës”, ka thënë Kusari-Lila në emisionin Natën me Fatmir Spahiun në RTK.

Kusari-Lila së fundmi ka themeluar një lëvizje të re politike bashkë me Ilir Dedën, me qëllimin për të bërë ndryshime në skenën politike të vendit.

Ajo ka treguar se ka biseduar me deputeten e LDK’së, Vjosa Osmani, për t’iu bashkuar asaj dhe Dedës në partinë e re.

Kusari-Lila ka përmendur edhe mundësinë e aderimit të Dastid Pallaskës në subjektin e ri politik.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë