Loading…
Prezantimi dinjitoz i Kosovës në Bienalen e Venecias |FOTO
  • 24/05/2018 | 19:56

Prezantimi dinjitoz i Kosovës në Bienalen e Venecias |FOTO

I përgëzoj artistët tanë dhe Ministrinë e Kulturës për prezantimin dinjitoz që i bënë Kosovës në Bienalën e Venecias, një ngjarje kjo kulturore me rëndësi globale.


Njësoj si në fushën e sportit, edhe në atë të artit e kulturës, kemi talente dhe krijues të jashtëzakonshëm.

Duhet t’i mbështesim ata, sepse përmes krijimtarisë së tyre nderohet dhe njihet vendi ynë. Diplomacia kulturore është pjesë e domosdoshme e afirmimit tonë ndërkombëtar.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë