Loading…

Prezantohet Audi A5 dhe S5 cabriolet (Video)

  • 17/01/2017 | 23:11

Prezantohet Audi A5 dhe S5 cabriolet (Video)
Në edicionin e këtij viti të Detroit Motor Show, janë prezantuar modelet A5 dhe S5.

Veturat nga Audi që kanë një pamje të mprehtë, me linja që e rrisin aerodinamikën, janë kabrioletë, por tavani tyre mund të mbyllet për 15 sekonda.

Nuk është vetëm ky mekanizëm i shpejtë në këto makina, pasi shpejtësinë nga zero deri në 100 kilometra në orë e arrijnë për gjashtë sekonda. Në fakt, kjo vlen për modelin A5 që ka 2.0-litra dhe 252 kuajfuqi. Në anën tjetër, S5 që ka 3.0-litra dhe 254 kuajfuqi, shpejtësinë prej zero deri në 100 km/h e arrin për 4.8-sekonda.

Veturat luksoze që mund t’i shihni më poshtë, janë konkurrent kryesor të BMW-së dhe pritet të jenë shumë të kërkuara në treg.

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë