Loading…
Princesha Diana ia ndaloi Charles t’i merr gjërat personale
  • 08/11/2018 | 18:32

Princesha Diana ia ndaloi Charles t’i merr gjërat personale

Princesha Diana pas ndarjes me Charles në vitin 1992, nuk e lejoi princin të merrte gjërat personale nga shtëpia e tyre e përbashkët, transmeton gazetametro.net.


Pas ndarjes së tyre, Diana vazhdoi të jetoj në Pallatin Kensington , ndërsa Princi u zhvendos të jetoj tre kilometra larg shtëpisë së përbashkët.

Bedel Smith në librin e ri zbulon detajet e jetës së Dianës dhe Chares, ku ka shkruar se Princesha nuk e lejoi shërbëtorin personal të ish bashkëshortit të saj të hyjë në pallat dhe të marrë gjërat personale të Princit, transmeton gazetametro.net.

 

Ende pa ardhur shërbëtori, Diana ksihte urdhëruar që t’i ndërronin të gjitha bravat e dyerve.

Kryeministri i Britanisë në dhjetorë të vitit 1992 bëri publike se Diana dhe Charles janë ndarë, ndërsa në minyrë ligjorë janë ndarë tëk në vitin 1996.

Princes Diana vdiq në Paris në një tunell me 31 gusht 1997./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë