Loading…

Princi Charles mohon me këmbëngulësi akuzat e Meghan Markle: Është një trillim, nuk foli kurrë për këtë gjë

  • 30/11/2021 | 18:11

Princi Charles mohon me këmbëngulësi akuzat e Meghan Markle: Është një trillim, nuk foli kurrë për këtë gjë

Zyra e Princit Charles ka mohuar se ai ishte një anëtar i familjes mbretërore që komentoi ngjyrën e lëkurës së fëmijëve të Harry dhe Meghan Markle, transmeton Gazeta Metro.


Spekulimet u prezantuan në një libër dhe zyra e Charles i quajti ato trillime.

Autori dhe gazetari amerikan Christopher Andersen, i cili ishte gjithashtu një ish-redaktor i revistës People, shkroi se Princi Charles ishte ai që komentoi ngjyrën e lëkurës së nipërve të tij në nëntor 2017 kur Harry dhe Meghan u fejuan.

Në librin Brothers And Wives: Inside The Private Lives of William, Kate, Harry dhe Meghan, Andersen shkruan se Princi tha: “Pyes veten se si do të duken fëmijët”.

Pastaj Camilla gjoja u përgjigj: “Epo, ata do të jenë të bukur, jam e bindur”, për të cilën Charles u përgjigj: “E kam fjalën për ngjyrën e lëkurës”, thuhet në libër.

Kabineti i Charles e mohon me këmbëngulësi se një bisedë e tillë ka ndodhur.

“Ky është një trillim dhe nuk ia vlen të komentohet,” tha një zëdhënës i kabinetit.

Ndryshe, Harry dhe Meghan akuzuan disa anëtarë të familjes mbretërore për racizëm në një intervistë popullore me prezantuesen amerikane Oprah Winfrey, e cila u transmetua në fillim të këtij viti.

Më pas Meghan tha se kur ishte shtatzënë me Archie, një anëtar i familjes mbretërore i paidentifikuar e pyeti se sa e errët do të ishte lëkura e fëmijëve të tyre./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë