Loading…

Princi i Kitarës flet para koncertit të madh në Zagreb (Foto)

  • 17/03/2017 | 11:56

Princi i Kitarës flet para koncertit të madh në Zagreb (Foto)

Kitaristi nga Prizreni, Petrit Çeku do të mbajë të shtunën në Zagreb një koncert recital në Sallën e Koncerteve Lisinski.


“Princi i Kitarës”, siç e quajnë mediat kroate dhe i preferuari i audiencës atje por edhe në botë vjen në bashkëpunim me Pavao Masic, për të performuar “Fantasia for a Gentleman” nga Joaquin Rodrigo, njofton Klan Kosova.

Petrit Çeku në këtë koncert do të paraqitet edhe si solist dhe si muzikant dhome me trion ekitarës “Elogio” dhe solistët e  Zagrebit.Para koncertit të madh ai ishte mysafir në televizionin kroat HRT,  ku ka folur për planet e tij edhe për piano.

petrit

Kitaristi nga Prizreni ka performuar disa recitale në Evropë e Amerikë dhe ishte solist ne Baltimore Symphony, në Filarmoninë e Zagrebit,

Ndiqeni më poshtë intervistën e plotë të tij: http://magazin.hrt.hr/379302/petrit-ceku-u-lisinskom

/gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë