Loading…

Prishet koalicioni LDK – AKR

  • 07/12/2016 | 18:59

Prishet koalicioni LDK – AKR

Lidhja Demokratike e Kosovës ka marrë vendim që t’i jap fund koalicionit me Aleancën Kosova e Re në komunën e Mitrovicës.

Ndërprerja e koalicionit ka ardhë pas shkarkimit të drejtorit të Arsimit, Pajazit Hajzeri nga kryetari i kësaj komune Agim Bahtiri.

Këtë për Gazetën Metro e ka konfirmuar edhe kryetari i degës së LDK-së në Mitrovicë, Safet Kamberi.

Ai, largimin e drejtorit të Arsimit e numëroi si njërën ndër arsyet e prishjes së këtij koalicioni, duke bërë të ditur se nesër në një konferencë për media do të japin edhe arsyet tjera.

“Njëra prej arsyeve kryesorë është vendimi i djeshëm i Agim Bahtirit. Sepse e ka larguar pa konsultim me neve (partnerin). Ne e kemi kuptuar këtë lajm vetëm përmes mediave. Sot e mbajtëm një mbledhje ne si degë e LDK-së dhe me konsultim edhe me qendrën vendosëm t’i japim fund këtij koalicioni”, tha Kamberi për Gazetën Metro.

Lidhja Demokratike e Kosovë kishte hyrë në koalicion me Aleancën Kosova e Re në Mitrovicë, në vitin 2013 pas raundit të parë të zgjedhjeve./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë