Loading…

Prishet miqësia mes dy këngëtarëve të njohur, shkak politika

  • 05/08/2022 | 21:58

Prishet miqësia mes dy këngëtarëve të njohur, shkak politika

Politika duket se ka penguar miqësinë e Kanye West dhe John Legend. Ky i fundit është shprehur gjatë një interviste se miqësia me reperin nuk është më ajo që ka qenë më parë. Kjo ka ardhur për shkak të mbështetjes së reperit për ish-presidentin amerikan, Donald Trump.


“Epo, ju e dini, ne nuk jemi aq miq sa dikur, sepse unë sinqerisht mendoj se ne nuk u pajtuam publikisht për kandidimin e tij për postin, mbështetjen e tij për Trump. Mendoj se u bë e tepërt për ne që të mbanim miqësinë tonë, sinqerisht”, tha këngëtari.

“Unë nuk isha vetëm në këtë, po e dini, ai nuk ishte i lumtur për këtë. Dhe ne nuk kemi qenë të afërt që atëherë”, tha Legend për kandidaturën e Kanye-s për t’u bërë president i SHBA-ve. Kujtojmë që Legend mbështeti asokohe me zell presidentin Joe Biden.

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë