Loading…

Prishj e transparentit me emrat e serbëve të vrarë në Kosovë (Video)

  • 04/04/2017 | 13:28

Prishj e transparentit me emrat e serbëve të vrarë në Kosovë (Video)

Në Beograd të hënën mbrëma janë mbajtur protestat e qytetarëve të pakënaqur me rezultate të zgjedhjeve presidenciale.


Në faqen e Facebook’ut “Studentët për të vërtetën” u paraqit video xhirimi nga afërsia e murit montazh të rrënuar, në të cilin shihet se si studentët para Kuvendit serb e shkatërrojnë të ashtuquajturin “murin e vajit”, gjegjësisht pëlhurën me fotografi dhe listat serbëve të vrarë në Kosovë gjatë bombardimeve të NATO’s, përcjellë gazetametro.net.

Disa demonstratë i janë afruar murit, e lëvizën rrethojën dhe e tërhoqën transparentin i cili ishte i varur dhe kështu e shkatërruan atë që serbët e quajnë “muri i vajit”.

Më pas ata e vazhduan rrugën. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë