Loading…

Prishtina bëhet për herë të parë me ‘Rrugë për fëmijë’

  • 31/03/2023 | 16:45

Prishtina bëhet për herë të parë me ‘Rrugë për fëmijë’

Sot u përurua rruga e parë për fëmijë në Prishtinë tek shkolla “Elena Gjika” e cila sot shënon edhe 78 vjetorin e hapjes.


Në kuadër të projektit “Rruga për fëmijët”, hapësira para shkollës “Elena Gjika” u transformua në një zonë të sigurt pa makina për fëmijët dhe me ulëse e kënde për të zhvilluar aktivitete të ndryshme.

Në mesin e shumë fëmijëve dhe prindërve, i pranishëm në inaugurimin e kësaj shëtitore ishte edhe kryetari i Prishtinës, Përparim Rama.

Në lidhje me projektin, ai ka falënderuar Bashkinë e Tiranës për këshillat pasi ata kanë nisur më herët projektet për rrugët për fëmijë.

Punimet për këtë projekt kishin filluar muajin e kaluar, përderisa kryetari Rama ka publikuar edhe një video të shëtitores në rrjetin e tij social “Facebook”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë