Loading…
Prishtina e mposht Cherkaski Mavpyn në Europe Cup
  • 07/11/2018 | 19:53

Prishtina e mposht Cherkaski Mavpyn në Europe Cup

Z Mobile Prishtina e ka mposhtur Cherkaski Mavpyn në udhëtimo me rezultat 92-73


Cherkaski Mavpy ka qenë kundërshtari i radhës i Z Mobile Prishtinës në kuadër të garës FIBA Europe Cup, në ndeshjen të cilën bardhekaltrit e fituan me rezultat 92-73.

Skuadra nga kryeqyteti i Kosovës luajti më mirë në çerekun e parë duke i shënuar gjashtë pikë më shumë se kundërshtari (15:21).

Në dhjetëminutëshin e dytë, nikoqirët shënuan një pikë më shumë (26:25), mirëpo mjaftoi avantazhi nga fraksioni i parë që Prishtina të shkonte në pushim me epërsi.

Pas kthimit nga pauza, ekipi vizitor ishte tejet bindës (16:31) duke e ngritur akoma më shumë rezultatin.

Vendasit u përpoqën t’i ndryshonin gjërat në çerekun e fundit (16:15), por nuk ia dolën ndaj skuadrës së fortë të Kosovës.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë