Loading…

Grafitet e pasluftës në një shfaqje në Teatrin Kombëtar

  • 02/03/2017 | 17:13

Grafitet e pasluftës në një shfaqje në Teatrin Kombëtar

“Grafitet” nga Mehmet Kraja, me regji të Fadil Hysajt, vjen në Teatrin Kombëtar, me 3 dhe 4 mars në ora 20:00


“Graftet” sjell Prishtinën e pasluftës ku entusiazmi i ardhjes së lirisë ngulfatet shpejt nga zhgënjimi dhe frika që sjellin profiterë e matrapazë të luftës dhe politikës. E keqja është se kjo po vazhdon ende…

17098428_1280997572007657_3899912226870770378_n

Në këtë shfaqje luajnë aktorët: Çun Lajçi, Bislim Muçaj, Sheqerie Buçaj, Drita Krasniqi, Ylber Bardhi, Armend Smajli, Armend Baloku, Shpejtim Kastrati, Adhurim Demi. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë