Prishtina i thotë ‘jo’ Draft Statutit ‘skandaloz’ të FFK’së

Draft Statutin e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) i cili pritet të jetë në rend dite në Kuvendin e jashtëzakonshëm të premten pas Dritës dhe Gjakovës nuk do ta votojë as klubi i Prishtinës, shkruan Gazeta Metro. Burime të Gazeta Metro brenda klubit kanë thënë se ”sot gjatë ditës pritet të dalim me një komunikatë … Vazhdoni me leximin e Prishtina i thotë ‘jo’ Draft Statutit ‘skandaloz’ të FFK’së