Loading…
Prishtina kalon në fazën e dytë të FIBA Europa Cup, i jep leksion ekipit ukrainas
  • 07/11/2018 | 20:40

Prishtina kalon në fazën e dytë të FIBA Europa Cup, i jep leksion ekipit ukrainas

KB Prishtina ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në udhëtim te klubi ukarinas Cherkaski Mavpy.

Klubi nga kryeqyteti i Kosovës shënoi fitore bindëse me rezultat 73-92, që i siguron kualifikimin në fazën e dytë të FIBA Europa Cup, transmeton Koha.net.

Prishtina pas katër xhirove ka tri fitore e një humbje, kurse ekipi ukrainas një fitore e tri humbje.

A.J. Davis ishte më i mirë te Prishtina me 26 pikë, i cili u ndihmua nga Dardan Berisha që shënoi 16 pikë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë