Loading…

Prishtina-Llapi, publikohen formacionet zyrtare

  • 22/10/2022 | 17:25

Prishtina-Llapi, publikohen formacionet zyrtare

Sot në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në ora 18:00 do të zhvillohet derbi i xhiros së 13’të në Superligën e Kosovës ndërmjet Prishtinës dhe Llapit, transmeton Gazeta Metro.


Rreth një orë para se të fillojë përballja janë publikuar formacionet zyrtare të të dyja skuadrave.

Si asnjëherë më parë këtë edicion trajneri i kryeqytetasve, Ismet Munishi ka vendosur që nga minuta e parë të startojë me anësorin, Shefit Shefiti, i cili realizoi golin e parë në fitoren kundër Dritës të mërkurën me rezultat 1-2.

Ndërkaq, te llapjanët për shkak të kartonëve të verdhë do të mungojë kapiteni i ekipit, Bujar Idrizi.

Kujtojmë se ndeshja e parë e zhvilluar këtë stinor në ‘Zahir Pajaziti’ kishte përfunduar me rezultat 1-2. /gazetametro.net

Formacioni zyrtar i Prishtinës:

Formacioni zyrtar i Llapit:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë