Loading…

Prishtina merr fitore komode në udhëtim kundër Ulpianës

  • 27/11/2021 | 14:56

Prishtina merr fitore komode në udhëtim kundër Ulpianës

Prishtina ka marrë një fitore të lehtë në Lipjan, kundër skuadrës së Ulpianës.


Skuadra e Ibrakoviq mori fitoren e dytë radhazi, duke mposhtur Ulpianën 0:3, shkruan Periskopi.

Kryeqytetasit ishin më të mirë në të dyja pjesët dhe kjo bëri që ata të marrë tri pikë me vete.

Fillimisht në këtë ndeshje golin e gjeti Leotrim Kryeziu, në minutën e 34’ të takimit, pas një asistimi nga G.Mankenda.

Epërsinë e dyfishoi Besnik Krasniqi në minutën e 57’, nga pika e bardhë e penalltisë, penallti të cilën e fitoi Leonit Abazi.

Kurse, për rezultatin final u përkujdes Kryeziu që shënoi edhe golin e dytë personal në minutën e 85′, shkruan Periskopi.

Para fundit të ndeshjes, Santos u ndëshkua me karton të kuq, pas intervenimit të VAR, për ndërhyrjen ndaj Krasniqit. Ai mungon tani për dy ndeshje.

Prishtina tashmë ngritët në kuotën e 24 pikëve për pozitën e pestë në tabelë, kurse Ulpiana ka 17 pikë në pozitën e shtatë.

Kjo është fitorja e dytë radhazi për Prishtinën, që tashmë është katër pikë larg Gjilanit (por me një ndeshje më shumë të luajtur).

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë