Loading…

Prishtina mposht Dritën, shpallet kampione e Super Kupës së Kosovës

  • 23/01/2021 | 14:07

Prishtina mposht Dritën, shpallet kampione e Super Kupës së Kosovës

Prishtina ka fituar ndaj Dritës me rezultat 3-1 dhe kësisoj është shpallur kampione e Super Kupës së Kosovës.


Prishtina ka arritur që të fitojë titullin e parë në këtë sezon duke e mposhtur Dritën në finale.

Në këtë ndeshje u panë shumë raste, sidomos nga klubi i kryeqytetit, të cilët në fund u shpallën edhe kampion.

Kastriot Rexha ishte golashënuesi i vetëm për Dritën në këtë ndeshje.

Prishtina tani vetëm shton rekordin e saj, duke u bërë klubi i vetëm që fiton këtë trofe 10 herë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë