Loading…

Prishtina ndeshjet e Championsit do t’i luajë në këtë shtet

  • 09/06/2021 | 17:03

Prishtina ndeshjet e Championsit do t’i luajë në këtë shtet

Fc Prishtina ndeshjet parakualifikuese për Champions League do t’i luajë në Shqipëri dhe jo siç ishte paraparë më herët në kryeqytetin e Ishujve Faroe, Torshavn.


Ndeshjet do të luhen në Elbasan dhe Durrës.

Lajmi u konfirmua nga klubi “bardhekaltër” nëpërmjet një njoftimit.

“Prishtina dhe Folgore do të takohen në “Elbasan Arena” më 22 qershor nga ora 20:00. Edhe finalja e turnirit do të zhvillohet në Elbasan më 25 qershor nga ora 20:00, kurse gjysmëfinalja tjetër në Durrës”.

Lajmin shumë shpejtë pritet të konfirmojë edhe nga Federata Evropiane e Futbollit (UEFA).

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë