Loading…

Prishtina në epërsi kundër Dritës

  • 23/01/2021 | 12:54

Prishtina në epërsi kundër Dritës

Sot, në Antalya të Turqisë është duke u zhvilluar finalja e Superkupës së Kosovës mes Dritës e Prishtinës.

Ky takim është historik, pasi që për herë të parë zhvillohet një ndeshje mes dy skuadrave kosovare jashtë vendit, përcjell KosovaPress.

Momentalisht rezultati është në të mirë të Prishtinës, ku shifrat qëndrojnë 2:1.

Të parët ishin “Plisat” që e zhbllokuan rezultatin me golin e Qëndrim Zybas në minutën e 3’. Reagimi nga skuadra e Dritës ishte i shpejtë, ku në minutën e 7’ Kastriot Rexha barazon shifrat në 1:1, nga një gabim amatoresk nga Haxho.

Nuk kaluan shumë minuta, dhe në minutën e 21’ u akordua penallti në të mirë të Prishtinës, të cilën e konkretizoi me gol Besnik Krasniqi.

Info: Formacionet zyrtare të dy ekipeve mund ti gjeni më poshtë.

Prishtina: Haxho/ B.Krasniqi x1 (gol 21’), Dellova, Bekteshi, Mici, Boshnjaku, Lilaj, Zyba x1 (gol 3’), E.Krasniqi, Abazi, Kryeziu

Drita: Rexhepi/ Limani, Gërbeshi, Arago, Blakcori, Vucaj, Namani, Xh.Shabani, Fazliu, Ajzeraj, Rexha x1 (gol 7’).

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë