Loading…
Prishtina pëson edhe humbjen e dytë nga Varese, eliminohet nga FIBA Europe Cup
  • 13/03/2019 | 22:14

Prishtina pëson edhe humbjen e dytë nga Varese, eliminohet nga FIBA Europe Cup

KB Z Mobile Prishtina ka pësuar edhe humbjen e dytë në fazën e “Play-Offit” në FIBA Europe Cup, transmeton Gazeta Metro.


Prishtina pësoi humbje në udhëtim te skuadra italiane, Pallacanestro Varese, me rezultatin 100-84.

Kjo është humbja e dytë e Prishtinës nga Varese dhe eliminohet nga kjo garë, ku këtë sezon ka shkruar historinë duke e arritur këtë fazë për herë të parë në histori të një skuadre shqiptare.

Aleksa Avramovic shkëlqeu në fitoren e Vareses me 18 pikë, kurse te Prishtina më i dalluari ishte Dardan Berisha me 24 pikë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë