Loading…

‘Prishtina po i frikësohet unitetit dhe forcës së Serbisë’

  • 30/03/2017 | 15:47

‘Prishtina po i frikësohet unitetit dhe forcës së Serbisë’

I ashtuquajturi drejtor për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Djuric ka thënë se barrikadat në Kosovë në prag të tubimit në Leposavic kanë treguar se Prishtina po i frikësohet unitetit dhe forcës së serbëve.


“Dikujt nuk i pëlqen fakti që Aleksanda Vucic mund të mbledh më shumë njerëz në Kosovë, se vet politikanët e atij vendi. Prandaj ata janë të frikësuar dhe janë duke u përkjekur që të parandalojnë këtë gjë” ka thënë Djuric.

Ai gjithashtu ka shtuar se serbët do t’a votojnë Aleksandar Vucic’in, si dhe do t’a votojnë forcimin e ekonomisë dhe institucioneve serbe, përcjellë gazetametro.net.

Zgjedhjet në Kosovë do të organizohen në bashkëpunim me OSBE-në, dhe se serbët duhet të shkojnë të votojnë në mënyrë që të tregojnë forcën dhe unitetin e tyre ka shtuar Djuric.

“Si nënkryetarë i SNS-së, u bëj thirrje të gjithë qytetarëve të Kosovës që ta mbështesin Vucicin në zgjedhje për shkak se ajo është politika e bashkimit, ruajtjes, sovranitetit dhe forcimit të institucioneve të Serbisë. Unë besoj se 2 prilli do të jetë fitore e madhe edhe në Kosovë” tha Djuric.

I pyetur se a do të ndikojë mos vizita e Vucicit në Kosovë, në bisedimet në mes Beogradit dhe kosovës, Djuric tha se ajo çka ndodhi dje ishte vetëm njëra ndër simptomat e para të asfiksimit të serbëve. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë