Loading…

Prishtinasi i lajmëron në Polici babanë dhe vëllain, thotë se po e keqtrajtojnë vazhdimisht

  • 14/10/2021 | 10:09

Prishtinasi i lajmëron në Polici babanë dhe vëllain, thotë se po e keqtrajtojnë vazhdimisht

Policia e  Kosovës ka njoftuar se një person ka lajmëruar në Policinë e Kosovës se po keqtrajtohet vazhdimisht nga babai dhe vëllai i tij.

Rasti po hetohet në procedurë të rregullt.

Me vendim të prokurorit viktima është dërguar në organet kompetente për trajtim.

“Prishtinë, 12.10.2021-22:00.  Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se në vazhdimësi është duke u keqtrajtuar fizikisht dhe psiqikisht nga dy të dyshuarit meshkuj kosovarë- babai dhe vëllai ti tij.  Me vendim të prokurorit viktima është dërguar në organet kompetente për trajtim ndërsa rasti vazhdon të hetohet në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimin e policisë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë