Loading…

Pritje deri në katër orë e kolona 400 metra, kjo është gjendja nëpër pika kufitare

  • 24/12/2021 | 08:26

Pritje deri në katër orë e kolona 400 metra, kjo është gjendja nëpër pika kufitare

Mërgimtarët që ia kanë mësyrë Kosovës për festat e fundvitit, po përballen me pritje tëpër të gjata nëpër pikat kufitare.


Atyre po u bie që të presin deri në katër orë për të hyrë në vend.

Sipas infografikës së publikuar nga Ministria e Punëve të Brendshme, pritjet më të gjata janë në pikën kufitare në Merdare.

240 minuta janë pritjet për hyrje në vend përmes kësaj pike kufitare. Kolona atje aktualisht është 400 metra.

Të Dheu i Bardhë pritjet janë deri në një orë, në Jarinje 30 minuta, derisa në Mutivodë 10 deri në 15 minuta.

Ndërkohë, për të dalë nga vendi, ju duhet të prisni më së shumti 15 minuta.

Sipas MPB’së, të gjitha rrugët që shpiejnë për në këto pikëkalime kufitare janë të kalueshme.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë