Loading…

Pritshmëria VS realiteti i kurseve

  • 29/12/2016 | 18:24

Pritshmëria VS realiteti i kurseve

Dikush që ka qenë i regjistruar në një kurs vizatimi ndoshta do t’i kuptojë më mirë këto ilustrime, ide dhe lidhjet tua se çfarë të pret në klasë. Artit shpesh mund të jetë ndryshe nga realiteti, transmeton gazetametro.net.


Ditët e para mendoni se do mësoni gjithçka e në fakt janë gjëra elementare, apo keni parë një super fotografi në një portret dhe ju mundoheni të bëni të njejtën gjë, dhe nuk iu del ashtu siç menduat. Shoku juaj se ka idenë e gjerave bazë edhe pse kanë kaluar ca muaj, dhe ju bëheni mësues dhe ndiheni krenar për një gjë koti.

Shikoni më poshtë këto ilustrime që ka përgatitur gazetametro.net për ju./ gazetametro.net

drawing-courses-expectations-vs-reality-cassandra-calin-1 drawing-courses-expectations-vs-reality-cassandra-calin-3 drawing-courses-expectations-vs-reality-cassandra-calin-4 drawing-courses-expectations-vs-reality-cassandra-calin-5 drawing-courses-expectations-vs-reality-cassandra-calin-6

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë