Loading…

Prizren: Rebelohet i paraburgosuri, ia vë flakën qelisë së burgut

  • 08/03/2019 | 17:20

Prizren: Rebelohet i paraburgosuri, ia vë flakën qelisë së burgut

Duke shprehur revoltë ndaj mbajtjës së tij në paraburgim, një i paraburgosur në Qendrën Korrektuese në Prizren e ka djegur dhomën e qelisë, transmeton Gazeta Metro.


Këtë e ka konfirmuar për Gazetën Express, Drejtori i Shërbimit Korrektues të Kosovës, Nehat Thaqi.

“Nuk ka tentu me bë vetëvrasje, ishte vetëm një shenjë revolte për mbajtjen e tij në paraburgim”, ka thënë Thaqi.

Ai tregoi se personi në fjalë, ia ka vënë flakën çalisë së tij. Mirëpo, i njëjti nuk ka marrë lëndime në trupore.

Kjo ngjarjen ka ndodhur mbrëmë në Qendrën Korrektuese të Prizrenit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë