Loading…

Prizreni me platformë digjitale për transparencë

  • 23/01/2020 | 08:43

Prizreni me platformë digjitale për transparencë

Sot do të bëhet lansimi i platformës digjitale për pjesëmarrje të publikut, projekt ky i cili është realizuar në Komunën e Prizrenit, me financim të OSBE-së dhe e implementuar nga ana e kompanisë Appdec.


Lansimi i këtij projekti do të bëhet në ora 15:00, në praninë e kryetarit të Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, shefit të misionit të OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu dhe drejtorit të Drejtorisë së Administratës, Osman Hajdari.

Kjo platformë do të jetë një shërbim i ri dhe modern për qytetarët e komunës së Prizrenit, me anë të së cilës do të rritet niveli i transparencës dhe pjesëmarrjes së publikut në vendimmarrje.

Më të fundit
...
  • 28/02/2020 | 21:34
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë