Loading…

Prizreni shkon në balotazh, këto janë rezultatet përfundimtare

  • 28/10/2021 | 11:35

Prizreni shkon në balotazh, këto janë rezultatet përfundimtare

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) shpalli rezultatet përfundimtare të raundit të parë të Zgjedhjeve Lokale për Kryetarë të 37 Komunave, të cilat u mbajtën më 17 tetor 2021, shkruan Gazeta Metro.

Sipas rezultateve, Prizreni shkon në raundin e dytë, ku në garë tani janë vetëm Mytaher Haskuka dhe Shaqir Totaj.

Ndryshe me 17 tetor ky ka qenë rezultati:

Mytaher Haskuka nga VVm ka fituar 24 mijë e 378 vota apo 40,41%

Shaqir Totaj nga PDK, ka fituar 18 mijë e 919 vota apo 31,36%

Anton Quni nga LDK, ka fituar 9 mijë e 43 vota apo 14,99%

Zafir Berisha nga Nisma, ka fituar 3 mijë e 452 vota apo 5,72%

Lulzim Kabashi nga AAK, ka fituar 2 mijë e 182 vota apo 3,62%

Më poshtë keni rezultatet e plota. /gazetametro.net 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë